Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Length | 2500 mm |
| Thickness | 3 mm |
| Width | 30 mm |
| Height | 30 mm |
| Capture Hole | 8 x 20 mm |
| Material | GI |
AJ Industries proudly offers the GI Slotted Angle, a premium solution designed for a wide range of structural and cable management applications. The slotted design enhances its versatility, allowing for easy adjustments and quick installation, while also providing a flexible solution for mounting equipment, cables, pipes, or HVAC systems.
Thickness Available: 3 to 5 mm
Length Available: 3000 mm
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Length | 2500 mm |
| Material | Mild Steel |
| Thickness | 3 mm |
| Width | 30 mm |
| Height | 30 mm |
| Hole Diameter | 8 x 20 mm |
3mm MS Slotted Angle is a high-quality, versatile solution designed for a wide range of structural, shelving, and support applications.
AJ Industries proudly offers the GI Slotted Angle, a premium solution designed for a wide range of structural and cable management applications. The slotted design enhances its versatility, allowing for easy adjustments and quick installation, while also providing a flexible solution for mounting equipment, cables, pipes, or HVAC systems.
Thickness Available: 3 to 5 mm
Length Available: 3000 mm